top of page
  • juliakopa5

Urządzamy pokój dla chłopca

Zaktualizowano: 23 paź 2023

Wyjątkowa aranżacja pokoju dla chłopca – od czego zacząć?

Planowanie aranżacji pokoju dla chłopca jest zadaniem wymagającym dokładnego przemyślenia. Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę zdanie dziecka oraz powierzchnię pokoju i możliwości co do liczby i rodzaju mebli. Warto pamiętać, że robienie niespodzianki z remontu może być strzałem w dziesiątkę, ale też niewypałem i zawodem.


Pokój w stylu morskim


Skup się na zainteresowaniach malucha

  • Rozmawiaj z dzieckiem o tym, co go interesuje i jakie są jego ulubione motywy.

  • Zastanów się, jakie dekoracje można wykorzystać, aby odzwierciedlić te zainteresowania.

  • Wybierz uniwersalne elementy, które łatwo można zmieniać lub usunąć w razie zmiany upodobań dziecka.


Dodatki do pokoju


Skup się na meblach

W pokoju przedszkolaka konieczne są łóżko, komoda na ubrania oraz stolik z krzesełkiem. Warto zrezygnować z łóżka w kształcie samochodu, namiotu czy domku, a postawić na klasyczną ramę łóżka, którą można ozdobić naklejkami z motywami, które podobają się dziecku. Stolik z krzesełkiem to ważny zestaw w pokoju przedszkolaka, przy którym dziecko będzie chętnie rysować i pisać. Warto zwrócić uwagę na to, by krzesło i stolik były dostosowane do wysokości malucha.


Wybierz odpowiednią ilość mebli

Przy planowaniu aranżacji pokoju chłopca należy zwrócić uwagę na powierzchnię pomieszczenia i dostosować ilość mebli oraz dekoracji do jego wielkości. Dla dzieci w wieku przedszkolnym lepiej sprawdzą się neutralne dekoracje, które łatwo można zmienić. Ponadto, warto zastanowić się nad dodatkami, takimi jak kosze na zabawki, które pomogą utrzymać porządek w pokoju.


Różne połączenie kolorówPomyślnie urządzony pokój dla chłopca to taki, który odzwierciedla jego zainteresowania, jest wygodny i przytulny. Na początek warto porozmawiać z synem o jego oczekiwaniach i gustach. Unikaj nadmiernie tematycznych dekoracji, które mogą stracić na popularności wkrótce po remoncie. Klasyczne meble, takie jak łóżko, komoda na ubrania i stolik z krzesełkiem, są wystarczające. Warto zwrócić uwagę na to, aby meble były dostosowane do rozmiaru i wieku dziecka. Unikaj mebli skłaniających do zabawy, gdyż mogą przeszkadzać w snach. Dekoracje warto wybierać w taki sposób, aby były łatwe do zmiany w przypadku zmiany gustów dziecka. Pokój chłopca powinien być przede wszystkim przytulny i wygodny, z możliwością swobodnego rozwoju kreatywności.

8 wyświetleń

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page